יום שישי, 22 באפריל 2016

הספר "הפתעה מתגלגלת" מאת דליה נירנפלד סיפור ויצירהמניחה שגם אתם בדיוק כמוני שואלים את עצמכם מידי יום כיצד לגרום לילדים לעזוב את מסכי המחשב,הטבלט והטלויזיה?

כיצד לגרום לילדים להפעיל את ידיהם ולא רק את האגודלים ימינה ושמאלה?

כיצד ליצור זמן איכות של ילדים והורים הכולל יצירה?

השבוע בתזמון מדוייק לחג קיבלנו את הספר "הפתעה מתגלגלת" - הספר מספר את סיפור עלילותיה של שוני החתולה הפוחדת ממשהו לא מוכר, ומתמודדת עם פחדיה תוך כדי מסע בתוך הבית , עד שהיא מבינה ש"המפלצת המתגלגלת" איננה "מפלצת", ותוך כדי סיפור המפלצת הופכת ל"הפתעה מתגלגלת". אז ערב החג, עת המשימות לפני עוד רבות, ישבו שלושת ילדי עם הספר קולות השמחה והצחקוקים לא פסקו לרגע."את ההשראה לכתיבת הספר שכולל סיפור משולב עם יצירה, קיבלה דליה נירנפלד מתוך שנות עבודתה כמורה. בתקופה זו, פגשה מאות ילדים, וגילתה את כוחה של היצירה בחייהם ,החיוך וההנאה מהעשייה.
היום, ממלאת הטכנולוגיה את עולמנו במסכים מסוגים וגדלים שונים, ודוחקת את היצירה והמגע עם החומר".

"הפתעה מתגלגלת" (הוא הראשון בסדרת ספרים הכוללת סיפור ויצירה). הספר נוצר במטרה לגרום לילדים בישראל לצאת מהמסכים, ולחזור ליצור בידיהם ולגלות עולם חדש. אם נצליח - עשינו מעשה.

"הפתעה מתגלגלת" הינו ספר מיוחד המאפשר לילד, תוך כדי סיפור, להתנסות, לחוש ולהנות מיצירתו, להתמודד עם פחדיו וליצור אפיק נוסף לדיאלוג פורה בין ההורה לילד, החסר כיום.

החתולה שוני היא כמו כל אחד מאיתנו , כולנו מפחדים להתמודד עם דברים שאינם מוכרים וידועים.

אוסנת בר- יועצת פסיכולוגית M.A 

"הספר מאפשר נגיעה בנושא "פחדים של ילדים". בעולם הדמיון הפורה של הילד, קיים קושי להבחין בין חלום למציאות. התמודדות עם פחדים היא חלק מתהליך התפתחותי נורמטיבי. המפלצת קיימת בעולמו של הילד, תפקידנו המבוגרים לסייע לו להפוך אותה לידידותית ולא מאיימת. "

דליה נירנפלד בעבר מורה לאמנות, מלאכה, טכנולוגיה ומדעים וכיום אומנית רב תחומית עוסקת בפיסול תכשיטנות וליבוד וכמובן בכתיבה.

הספר אויר על ידי יונת קציר- מושכת במכחול, יוצרת עולמות של צבע ודמיון בצבעי מים רכים. עד כה איירה ספרי ילדים רבים ואהובים , ביניהם רבי מכר, ואף השתתפה בפרויקטים בינלאומיים.

הספר מיועד לילדים בגילאי 3-7.

הספר "הפתעה מתגלגלת" יצא לאור בהוצאת אוריון ונמכר ברשת הספרים סטימצקי וצומת ספרים ובחנויות המקוונות.

כמו כן, הספר ניתן לרכישה ישירה (כולל ערכת יצירה) אצל המחברת, דליה נירנפלד,

בטלפון: 052-2798030.

ובדוא"ל – dalian11@walla.com

אין תגובות:

פרסום תגובה